خدمات زیرساخت یا پسیو (Passive) شبکه

در شبکه های کامپیوتری به اجزایی که با اتصال به منبع تغدیه در تولید ، هدایت و یا تقویت سیگنال ها نقش دارند Active یا فعال ودر غیر این صورت Passive یا غیر فعال می گویند. از جمله قطعات پسیو می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
انواع رک (Rack) ، دیواری و زمینی ، در سایزهای مختلف
انواع کابل (Cat5 , Cat6 , Fiber optic  و…)
انواع Cabel Management
انواع پانل های یکپارچه سازی ( Pactch Panels)
کابل های اتصال (Patch Cables)
انواع کانکتور و سوکت ( مانند KeyStone ، RJ45 و …)
داکت و اتصالات
و…
از مهمترین مسایل در اجرای کارهای پسیو استفاده بهینه از تجهیزات موجود ، طراحی استاندارد به همراه نقشه کامل و جامع جهت پیاده سازی و برآورد نیازهای مشتری با کمترین متریال و بیشترین راندمان کاری میباشد.
همچنین علیرغم تصور عمومی در مورد غیر تخصصی بودن این حوزه ، اجرای خدمات زیرساخت یا پسیو (Passive) شبکه بایستی توسط افراد متخصص و آشنا به مسائل شبکه پیاده سازی شود .
هرگونه اشتباه در اجرای خدمات زیرساخت یا پسیو (Passive) شبکه میتواند خسارات جبران ناپذیر بعدی را در پی داشته باشد .
معمولا پیدا کردن مشکلات ناشی از اجرای بد زیرساخت بسیار سخت و پر هزینه میباشد.
همچنین نحوه پیدا کردن مسیرهای مناسب در کابل کشی و انتخاب مرکز کنترل یا اتاق سرور از قبیل کارهایی است که یک پسیوکار متخصص میتواند قبل از اجرا با کارفرمای پروژه در میان بگذارد.
شرکت ژیوان با تجربه در انجام پروژه های مختلف پسیو و ارائه خدمات شبکه های کامپیوتری افتخار دارد شما را در مشاوره ، طراحی و اجرای کلیه کارهای پسیو یاری نماید. استفاده از قطعات با کیفیت ، رسیدن به حداکثر رضایت مشتری و پایین آوردن هزینه های اجرا از اصلی ترین اهداف این شرکت می باشد. استفاده از طراحی مناسب پسیو شبکه و همچنین تجهیزات و قطعات مناسب در هر پروژه از حساسیت های کارشناسان ما در این خصوص می باشد .
با توجه به اینکه شرایط مکانی و جغرافیایی هر پروژه می تواند در طول عمر تجهیزات موثر باشد، در نتیجه بررسی های لازم جهت انتخاب تجهیزات مناسب جزء اصول کاری ما قبل از شروع به کار است.